V červnovém webináři si ukážeme parametry výrobkových norem na jejichž základě se pojistné hydroizolace vyrábí a odpovíme si na otázky : Kdo za nefunkční pojistné hydroizolace nese odpovědnost? Co vše mohou nefunkční pojistné hydroizolace způsobit a jak rozpoznat pojistné hydroizolace spolehlivě funkční od těch, které se nefunkčními mohou velice rychle stát.
Spotřebu energie za vytápění lze ovlivnit nejen investicemi do podpůrných systémů například v podobě tepelných čerpadel a solárních systémů. Zřetelnou úsporu můžeme zaznamenat velmi jednoduše a s minimem nákladů tím, že pomocí pojistné hydroizolace vytvoříme ideální prostředí pro zabudované tepelné izolanty v zateplené šikmé střeše nebo fasádě. Výsledek se pak blahodárně promítne ve všech souvislostech a podpoří nejen investice do tepelně izolačních hmot a technologií, ale i dlouhodobou radost plynoucí z komfortního bydlení.
Základním úkolem pojistných hydroizolací v podobě difuzních fóliových systémů je spolehlivě funkční ochrana tepelně izolačních vrstev. Pokud má tepelný izolant účinně izolovat proti chladu je nutné mu k tomuto vytvořit patřičné podmínky. Zásadní podmínkou je suché prostředí, neboť vlhký či mokrý tepelný izolant nás zrovna tak jako mokré oblečení před chladem ideálně neochrání. Proto musí pojistné hydroizolace spolehlivě chránit tepelný izolant a další zabudované vrstvy střešního pláště po celou dobu životnosti střechy. V opačném případě pozbývá svého původního významu. Je alarmující, že ne každá podle stanovaných legislativních předpisů vyrobená pojistná hydroizolace dokáže tento zásadní požadavek spolehlivé funkčnosti z dlouhodobého hlediska svým uživatelům zajistit.
Přednášející:
Karel Bulín
Milan Skokan